• Saltuklu Mah. Atatürk Cad. No 34 Dadaşkent, Aziziye / Erzurum
  • info@bilgekolejim.com
  • (442) 327 44 44

HABER VE DUYURULAR

  • ANASAYFA
  • -
  • HABER VE DUYURULAR
  • -
  • TÜBİTAK PROJELERİMİZİ MNG AVM DE SERGİLEDİK
29 Nisan

TÜBİTAK PROJELERİMİZİ MNG AVM DE SERGİLEDİK

Erzurum'da proje tabanlı eğitimin öncüsü olan kurumumuz Özel Bilge Koleji, bilim ve teknoloji  alanında adından söz ettirmeye devam ediyor. Öğrencilerimizin yıl boyunca tasarladıkları projeler, MNG AVM'de yapılan özel sergi sayesinde bilim meraklılarıyla buluştu.
Kurulduğu günden itibaren TÜBİTAK tarafından düzenlenen araştırma projeleri yarışmalarında Erzurum'u başarılı bir şekilde temsil eden Özel Bilge Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde de bu geleneğini sürdürdü.
TÜBİTAK Liselerarası Proje Yarışmasına 53, Ortaokullararası Proje Yarışmasına 23 proje ile katılan, altı proje ile Erzurum Finallerine, bir proje ile de Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan okulumuz Özel Bilge Koleji; Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinde bu başarıyı gösteren tek özel okul olma özelliğini taşımaktadır.
Okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan 76 bilim projesi sergisi Erzurum MNG AVM'de yapıldı. Protokol, öğrenciler, veliler ve bilim meraklılarının yoğun katılımıyla gerçekleşen sergi büyük beğeni topladı.
Açılışta konuşan Özel Bilge Koleji Kurucu Müdürü Abdullah Samancı:" 2018-2019 bilim projelerimi sergiliyoruz. Hazırladığımız projeler TÜBİTAK'a sunuldu ve 6 tanesi bölge sergisinde sergilenme hakkı kazandı. Bir projemiz bölge 1.si oldu. Türkiye Finallerinde Erzurum'umuzu temsil etti. Özel Bilge Koleji, bu ülkenin geleceğinin bilimsel üretimle olacağının farkında olan ve buna göre eğitim programlarını oluşturan bir okul. Onun için öğrencilerimizi eğitim sisteminin temeline alarak bir felsefe ediniyoruz. Çocuklarımızı bilime, bilimsel çalışmalara, TÜBİTAK çalışmalarına yönlendiriyoruz." dedi.
Öğrencilerimizin bu konuda ciddi başarılara sahip olduğunu, yoğun çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ettiğini dile getiren Samancı:" 53 tane lisede, 23 tane ortaokulda bilim projeleri hazırlandı. Sergimizde bunlar mevcut. 6 projemiz de TÜBİTAK onayı alarak bilimsel eser niteliği taşıyor diye bölge sergisine davet edildi. Sergide bütün eserlere yer vermemizin sebebi çocukların yıl boyunca yaptıkları çalışmaları göstermek. Emeklerinin karşılığı olarak onlara bir platform hazırladık. Biz inanıyoruz ki bugün burada minicik fikirle, yarın ülkenin bütün kaderini değiştirecek kocaman fikirler olacak." diyerek "Geleceği inşa edebilen ülkeler proje ve bilimde yarışan ülkeler olacaktır." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ!

MNG AVM' DE SERGİLENEN BİLİM PROJELERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ!