• Saltuklu Mah. Atatürk Cad. No 34 Dadaşkent, Aziziye / Erzurum
  • info@bilgekolejim.com
  • (442) 327 44 44

HABER VE DUYURULAR

  • ANASAYFA
  • -
  • HABER VE DUYURULAR
  • -
  • ONLINE EĞİTİMDE BİLGE
18 Nisan

ONLINE EĞİTİMDE BİLGE

Ülke genelinde baş gösteren Covid(19) Koronavirüs salgınından sonra birçok alanda bir dizi önlem alınmıştı. Eğitim alanında alınan önlemler doğrultusunda ilköğretim ve liseler önce ara tatile girmiş ve ardından uzaktan eğitime başlamıştı.

Yurt genelinde okullar online eğitime bir bir geçerken Erzurum Özel Bilge Koleji ise online eğitimi Türkiye'de ilk başlatan kurumlardan birisi olmuştu. Bir ilke imza atan Özel Bilge Koleji bu sefer de "rehberlik ve sınav hazırlığı" konusunda bir ilke imza atarak öğrencilerine "online seminer" düzenledi. Uzman Psikolojik Danışman Hakan Kırbaş tarafından öğrencilere "sınav kaygısı ve motivasyon" konulu seminer verildi.

Sen Yeter Ki İste

Seminer boyunca öğretici etkinlikler yapan, çeşitli örnekler üzerinden faydalı bilgiler veren Hakan Kırbaş, "sen yeter ki iste!" dedi ve okullar açıldığında öğrencileri okulda ziyaret edeceğinin sözünü verdi. http://bilgecanliders.com adresi üzerinden gerçekleştirilen seminere Okul Müdürü Abdullah Samancı, öğretmenler, 11 ve 12. sınıfa giden sınav hazırlık grubu öğrencileri katıldı. Üniversite sınavına kısa bir süre kala gerçekleştirilen seminer öğrencilerin omuzlarındaki stres ve kaygıyı hafifletti.

Türkiye'de Yine Bir İlk

Konuyla ilgili görüşlerinizi aldığımız Özel Bilge Koleji Kurucu Müdürü Abdullah Samancı "Eğitim-öğretim faaliyetlerine bir gün bile ara vermedik. Okullara verilen aradan itibaren öğrencilerimizin eğitim faaliyetlerinden bir an bile yoksun kalmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Online derslerle başladığımız bu süreç yine online olarak yapılan deneme sınavlarıyla devam etmişti. Şimdi Türkiye'de yine bir ilki gerçekleştirdik ve rehberlik hizmetlerini de online zemine taşıdık. Yaptığımızı "sınav kaygısı ve motivasyon" konulu seminer özellikle sınav hazırlık grubu olan 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz için oldukça faydalı geçti.  Öğrencilerimizi online eğitim sürecinde de hiçbir zaman yalnız bırakmayacağımızı ifade etmek isterim." açıklamasında bulundu.

Sınıf Ortamı Öğrencinin Çalışma Masasında

Online derslerle büyük bir adım atan Özel Bilge Koleji ardından gerçekleştirdiği online deneme sınavlarıyla adından bir kez daha söz ettirmişti. Şimdi de online seminerlerle birlikte, her koşulda öğrencilerinin yanında olduklarını bir kez daha göstermiş oldu.