• Saltuklu Mah. Atatürk Cad. No 34 Dadaşkent, Aziziye / Erzurum
  • info@bilgekolejim.com
  • (442) 327 44 44

BİZ KİMİZ

25 Aralık

KURUCUMUZ

Değerli Veliler, Sevgili Gençler,
 

Tarih boyunca gelişmiş toplumlar incelendiğinde hepsinde en önde giden değerin eğitim olduğunu görmek mümkündür, insana bilime değer veren toplumlar her zaman geleceği inşa eden toplumlar olmuştur.
 

İşte eğitimin bu gücüne inanarak 2000 yılında başladığım eğitim yolculuğunda insana değer vermenin ne kadar kutsal bir vazife olduğunun bilincinde, küçücük fidanların koca çınar olduğunu gördükçe gurur duymaktayım. Bugün geçmişe baktığımızda milletimize ve memleketimize faydalı yüzlerce birey yetiştirmiş olmanın aslında en büyük kazancımız olduğunu görmekteyim.
 

Şimdi yeni ve büyük bir coşkuyla çok daha büyük bir heyecanla yarınlarımızın inşası için kurduğumuz Özel Bilge Koleji'nde çalışmalarımıza büyük bir heyecanla devam etmekteyim. Geleceğimizi hep beraber en güzel şekilde inşa edeceğimiz ümidiyle. Geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizi aramızda görmekten onur duyarız.
 

Abdullah SAMANCI
Kurucu

 

ÖZGEÇMİŞ

     1979 yılında Kars’ta dünyaya gelen kurucu müdürümüz ilköğretimini Kars Aydınalım İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra DPY sınavlarına girip sınavı kazandı, Kars Cumhuriyet Lisesi’ni devletin sağladığı burs desteği ile yatılı olarak tamamladı. Lise eğitiminden sonra 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Coğrafya bölümünü kazandı.

     1999-2000 Eğitim öğretim yılında üniversite öğrenimi devam ederken Erzurum İstiklal Okullarında, Bilgisayar öğretmeni ve teknik personel olarak göreve başladı. Aynı kurumda öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve eğitim koordinatörlüğü görevini 2010 yılına kadar sürdürdü. 2010 yılında okulun isminin Erzurum Final Okulları olarak değişmesi ile birlikte Erzurum Özel Final İlköğretim Okulunda okul müdürlüğü görevine geldi ve bu görevini 2010-2012 yılları arasında sürdürdü.

     15 Temmuz hain darbe girişimini gerçekleştiren ihanet şebekesinin tüm engellemelerine rağmen okulunun Türkiye 46.sı olması yolunda büyük uğraşlar verdi ve 2012 yılında Kürşat Karakış adlı 8. Sınıf öğrencisi Türkiye birincisi ve çalıştığı okul da Türkiye 46.sı oldu. Daha büyük başarılara yelken açması gerektiğinin farkında olan ve hayallerinin peşinden giden Kurucu Müdürümüz, 2012 yılında ismini Bilge Kral Aliya İzetbegoviç’ten alan Bilge Akademi KPSS Kursunu açtı. 2012-2015 yılları arasında KPSS sektöründe önemli çalışmalar yürüten kurucu müdürümüz, devletimizin dershane sistemini kapatması ile birlikte okulculuğa yönelmiş ve Özel Bilge Kolejini kurmuştur. Kurulduğu ilk günden itibaren eğitimde öncü olmayı hedefleyen Kolejimiz, farklılıklarını ortaya koymuş ve büyük başarılara imza atmayı başarmıştır.

     Okulumuz, ikinci yılında, Milli Eğitim Bakanlığının Türkiye genelinde lise dengi okullarda eğitim gören öğrenciler için başlattığı ‘15 Temmuz’ konulu kompozisyon yarışmasında Erzurum birincisi olmuş ve eser baskıya layık görülmüştür. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm il birincilerinin eserleri tek bir kitapta toplanmış ve ülkeye dağıtılmıştır.